ინტეგრირებული გაკვეთილი - ინგლისური ენა და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები -
C h a n g e s i n N a t u r e
თემა: გარდაქმნები ბუნებაში(Changes in Nature)
კლასი: VIბ
დრო: 45 წუთი
გაკვეთილის ტიპი: ინტეგრირებული გაკვეთილი - ინგლისური ენა და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები
მასწავლებლები:ნანა შენგელაია (ინგლისური ენა); ლალი ჭუმბურიძე (ინფორმაციულ - საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები)
მიზნები: სასწავლო პროცესის გამდიდრება/გამრავალფეროვნება; ინგლისური ენის სწავლებაში ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენების უნარების ჩამოყალიბება/განვითარება
ამოცანები: ინგლისური ენა
ü ნასწავლი მასალის გამყარება/გამეორება და შემოწმება/შეფასება: Changes in Nature თემასთან დაკავშირებული ლექსიკური ერთეულები და გრამატიკული სრუქტურები (Future Simple Tense);
ü ვიდეო მასალის მეშვეობით მოსმენისა და ლაპარაკის უნარების განვითარება;
ü წერისა და კითხვის უნარების განვითარება.
ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო
ტექნოლოგიები
ü კლავიატურაზე
ლათინურ რეგისტსრში (ინგლისური ენა) მუშაობის უნარ-ჩვევის ჩამოყალიბება;
ü პროგრამა
Word-ში
დავალების შესრულება;
ü Power
Point-ში
პრეზენტაციასთან მუშაობა.
სახელმძღვანელოები: 1English
World 4 Hocking, Bowen Macmillan
Publ.
2 ინფორმაციულ
- საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები გოჯიაშვილი
ტექნიქური აღჭურვილობა: კომპიუტერები
ოპერაციული სისტემით Windows XP, მულტიმედიური პროექტორი, DVD-ROM EW4, პრეზენტაცია
Microsoft Power Point-ში
მუშაობის ფორმა:
ჯგუფური, ინდივიდუალური, პრეზენტაცია, ფრონტალური
გამოკითხვა
მოკლე აღწერა:
ინტეგრირებული გაკვეთილის (ინგლისური ენა და ინფორმაციულ
- საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები) გეგმა-კონსპექტი.
გაკვეთილი ტარდება ინფორმატიკის კაბინეტში
გაკვეთილის მსვლელობა
I საორგანიზაციო
მომენტი და მოთელვა (phonetic warm-up) -
5წუთი:
DVD-ROM EW4, მასწავლებელი
კითხულობს ეკრანზე გამოტანილ სიტყვებს და გამოთქმებს, მოსწავლეები იმეორებენ.
II ინგლისურ ენაში
ნასწავლი ლექსიკურ-გრამატიკული მასალის გამეორება/გამყარება, - 10 min:
DVD-ROM EW4
მოსწავლეები
უყურებენ პრეზენტაციას Power Point- ში, რიგრიგობით
კითხულობენ და ზეპირად ასრულებენ სლაიდებზე მოცემულ დავალებებს.
III პრაქტიკული
სამუშაოს შესრულება ისტ-ის გამოყენებით - 15 min:
IV ცოდნის შემოწმება
და ნამუშევრების დათვალიერება - 5 min.
მოსწავლეები დაასრულებენ დავალებას და ტოვებენ კომპიუტერებს.
მასწავლებელი ამოწმებს და იწერს შედეგებს. ეკრანზე ჩნდება ტექსტის სრული ვერსია. მოსწავლეები
ასწორებენ შეცდომებს.
V შეფასება და
გაკვეთილის შედეგების დაჯამება - 2 min:
VI საშინაო დავალება
- 2
min:
VII რეფლექსია - 1 წუთი.
მოსწავლეები და სტუმრები ავსებენ მკითხვარს-გამოხმაურებას
გაკვეთილის შესახებ:
ü რა იყო თქვენთვის ახალი?
ü რა იყო თქვენთვის ყველაზე საინტერესო?
ü რას შეცვლიდით?
No comments:
Post a Comment